شماره: 15101
1400/03/12
رانت نباشد امکان فساد هم از بین می‌رود
رانت نباشد امکان فساد هم از بین می‌رود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وجود رانت‌های متعدد در زمینه‌های مختلف از جمله در حوزه‌های اقتصادی عامل فساد شده است و اگر رانت‌ها از بین برود این فسادها هم از بین‌ می‌روند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سنگین بودن بروکراسی کشور را دیگر عامل فساد ذکر کرد و افزود: وقتی فردی می‌خواهد سرمایه گزاری یا اقدام اقتصادی کند در پیچ و تاب‌های بورکراتیک اسیر می‌شود و با تاسی به بخشنامه‌های متعدد، متغیر و متضاد سرگردان می‌شود و همین موضوع زمینه را برای فساد فراهم میکند.

مهرعلیزاده خویشاوندسالاری و آقازادگی را عامل دیگر فساد عنوان کرد و گفت: مشکل دیگر این است که نظارت‌ها یا اعمال نمی‌شود و یا خود سیستم‌های نظارتی هم ممکن است آلوده شوند بنابراین باید رانت‌ها را از بین ببریم و با خویشاوندسالاری بی‌رحمانه برخورد کنیم.

وی خواستار اعمال شایسته سالاری و به کار گماردن افراد سالم و باسواد در مناصب مختلف شد و افزود:  با مردم رو راست باشیم و شفافیت داشته باشیم و همه اطلاعات تبادلات کاری اعم از اقتصادی، ریالی و ارزی و تصمیمات حوزه های مختلف و نحوه ارائه مجوزها را در فضاهای عمومی و شبکه‌های اطلاع رسانی در اختیار مردم قرار دهیم تا کسی جرات اعمال نیات فسادانگیز را به خود ندهد.

انتهای‌پیام/

حق انتشار محفوظ است ©