X
تاریخ انتشار: شنبه 22 اردیبهشت 1403 - 10:45
کد خبر: 23032
انتصاب نخست وزیر روسیه با امضای پوتین
 

انتصاب نخست وزیر روسیه با امضای پوتین

بعد از رای اعتماد اکثریت نمایندگان دومای دولتی روسیه، ولادیمیر پوتین شب گذشته با امضای فرمانی "میخائیل میشوستین" را بار دیگر به سمت رئیس کابینه جدید این کشور منصوب کرد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ دفتر مطبوعاتی کرملین شب گذشته اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با امضای حکمی "میخائیل میشوستین" را به سمت نخست وزیری این کشور منصوب کرد.

یادآوری شده که این فرمان از تاریخ امضای آن لازم الاجرا  شده است.

بعد از ظهر روز جمعه، جلسه‌ای در دومای دولتی روسیه درباره نامزدی میشوستین برای پست نخست وزیری برگزار شد. چهار فراکسیون از پنج جناح سیاسی دوما شامل:  حزب روسیه واحد، حزب لیبرال دموکرات روسیه، حزب روسیه عادل - برای حقیقت و  حزب "افراد جدید" از او حمایت کردند، ولی حزب کمونیست روسیه اعلام کرد که در رای گیری از میشوستین حمایت نخواهد کرد.

بدین ترتیب بعد از مباحثات مفصل دومای دولتی نامزد مورد نظر پوتین برای پست ریاست کابینه جدید دولت مورد تایید قرار گرفت:  375 نماینده به او رای مثبت دادند، و هیچکس رای منفی نداد، ولی 57 نماینده رای ممتنع دادند.

میخائیل میشوستین پس از رای گیری در جلسه علنی دومای دولتی، وعده داد که در کار کابینه جدید وزیران موضوعات مطرح شده در سخنرانی‌های رهبران جناح‌های مختلف پارلمانی را در نظر بگیرد. وی گفت: موضوعاتی که در مذاکرات با نمایندگان فراکسیون‌ها و همچنین در سخنرانی رهبران احزاب مطرح شد،  مسلماً تا حد امکان در کار کابینه جدید لحاظ خواهد شد.

به گفته وی، دولت روسیه طی 6 سال فعالیت آتی خود، تمام تلاشش را برای اجرای ابتکارات رئیس جمهور ولادیمیر پوتین که در سخنرانی او در مجمع فدرال بیان شد، انجام خواهد داد.

وی همچنین از تایید صلاحیت خود توسط نمایندگان تشکر کرد و تاکید کرد که بر روی اولویت‌های تقویت اقتصاد، تضمین حاکمیت تکنولوژی، تحول دیجیتال، افزایش رفاه شهروندان و حمایت از خانواده‌های دارای فرزند و همچنین توسعه متوازن در مناطق و زیرساختارهای کشور  متمرکز خواهد شد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • انتصاب نخست وزیر روسیه با امضای پوتین
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb1
طراحی سایت