X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402 - 11:54
کد خبر: 22235
فرکانس‌های نسل پنجم اینترنت به زودی به اپراتورها واگذار می‌شوند
 

فرکانس‌های نسل پنجم اینترنت به زودی به اپراتورها واگذار می‌شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دو الی سه محدوده فرکانسی وجود دارد که فرکانس طلایی برای نسل پنجم محسوب می‌شوند و درحال حاضر در آستانه واگذاری یکی از آن‌ها (۳۷۰۰_۳۸۰۰) به اپراتورها هستیم که به زودی اعلام عمومی می‌شود.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ عیسی زارع پور در حاشیه همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران در جمع خبرنگاران، درباره چرایی عدم توسعه نسل پنجم اینترنت در کشور اظهار کرد: درحال حاضر نزدیک به ۹۰ درصد از کشور باید بیشتر شده باشد که نقاط شهری تحت پوشش نسل چهارم و چهارم و نیم هم هستند و در روستاها هم نزدیک به ۹۳ درصد به نسل سوم و چهارم اینترنت دسترسی دارند.

وی افزود: نسل پنجم اما متناسب با چیزی که باید باشد، پیش نرفته است و دلایل مختلفی هم دارد که یکی از آن تامین تجهیزات برای اپراتورهاست که کمی با مشکل رو به رو بوده است. از سوی دیگر مدل اقتصادی شبکه به صورتی نیست که اپراتور سرمایه گذاری کند و در حال حاضر ما کار می کنیم. همچنین زیرساخت کشور هم برای استفاده از نسل پنجم آماده نبود و بی تی اس‌های نسل پنجم حتما باید از طریق فیبر نوری متصل شوند و شبکه فیبر نوری در شهرها هم کامل نبوده است. ان‌شاالله با اجرای پروژه فیبر نوری برای نسل پنجم هم آماده خواهیم شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تکلیف فرکانس‌های نسل پنجم اینترنت و علت تاخیر در واگذاری آن به اپراتورها تصریح کرد: دو الی سه محدوده فرکانسی هست که فرکانس طلایی برای نسل پنجم محسوب می‌شوند، در حال حاضر در آستانه واگذاری یکی از آن‌ها (۳۷۰۰_۳۸۰۰) هستیم و به زودی اعلام عمومی خواهد شد و واگذاری و مزایده آنها در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده، بنابراین به زودی ان‌شاالله شاهد واگذاری آنها به اپراتورها خواهیم بود.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • فرکانس‌های نسل پنجم اینترنت به زودی به اپراتورها واگذار می‌شوند
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت