X
تاریخ انتشار: پنجشنبه 13 خرداد 1400 - 11:37
کد خبر: 15107
 آیت‌الله رئیسی: دولت نسبت به ایرانیان خارج از کشور وظایفی دارد که باید انجام دهد
 

آیت‌الله رئیسی: دولت نسبت به ایرانیان خارج از کشور وظایفی دارد که باید انجام دهد

آیت‌الله رئیسی گفت: ایرانی هر کجای عالم که باشد ایرانی است و باید مورد حمایت دولت باشد. دولت نسبت به ایرانیان خارج از کشور هم وظایفی دارد که باید انجام دهد.
نظر سنجی: Article Rating

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در گفت‌وگو با ایرانیان خارج از کشور که بامداد امروز از  شبکه جام‌جام پخش شد بیان داشت: باید هزینه‌های اجتماعی را به سرمایه اجتماعی تبدیل کرد. ما در قوه قضائیه یک دستگاه دارای مشکل را به محل اعتماد مردم تبدیل کردیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مثل کارخانه‌هایی که ما احیا کردیم هنوز هست. چرا بانک‌ها کارخانه را تملک می‌کنند و اموال آن را حراج می‌کنند؟

وی افزود: کشور ما بیش از سه هزار کیلومتر ساحل دارد، این عدد بسیار بیشتر از کشورهای اروپایی است اما از آن استفاده نمی‌شود.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: بخش عمده هزینه مسکن مربوط به زمین است، آیا ما کمبود زمین داریم؟ زمین‌های بسیاری در اختیار دستگاه‌هاست که فریز شده و باید آزاد شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ایرانی هر کجای عالم که باشد ایرانی است و باید مورد حمایت دولت باشد. دولت نسبت به ایرانیان خارج از کشور هم وظایفی دارد که باید انجام دهد.

وی ادامه داد: در بسیاری از استان‌ها من دیده‌ام که ایرانیان خارج از کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند و نسبت به داخل کشور دغدغه دارند.

آیت‌الله رئیسی گفت: شورای ایرانیان خارج از کشور الان غیرفعال است و باید فعال شود. ارتباط این افراد با مسئولان باید برقرار باشد.

وی با بیان اینکه اساس سیاست خارجی جمهوری اسلامی بر تعامل است ادامه داد: ما با حفظ عزت و استقلال با تمام دنیا ارتباط داریم. هیچ تعاملی نباید عزت و استقلال کشور را مخدوش کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما پیگیر معاهدات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، حقوقی و قضائی و کنسولی خواهیم داشت و در عین حفظ پیوند‌های فرهنگی و هویتی، استقلال خود را نیز حفظ خواهیم کرد.

آیت‎‌الله رئیسی گفت: امنیت منطقه را امنیت کشور خود می‌دانیم. منظور ما صرفا امنیت نظامی نیست. نگاه ما امنیت اقتصادپایه و علم‌پایه است. جایگاه سهم ما در مبادلات اقتصادی منطقه قابل ازایش به دو برابر است. این میزان اصلا رضایت‌بخش نیست.

وی با بیان اینکه من در سازمان بازرسی و آستان قدس و قوه قضائیه ایمان و اعتقاد خود به استفاده از جوانان را نشان داده‌ام تصریح کرد: بر خلاف برخی مسئولان همواره از نشستن با جوانان حتی با سخنان تند استقبال کرده‌ام.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: من در قوه قضائیه طی ابلاغیه‌ای دستور دادم که هیچ مانعی برای ارائه خدمات به ایرانیان خارج از کشور وجود ندارد. اکنون یک سال و نیم از این ابلاغیه می‌گذرد.

آیت‌الله رئیسی بیان داشت: مسائل کشور را نمی‌شود با کار پلیسی و قضائی حل کرد. باید با فعالان اقتصادی به گفتگو نشست و به جای متخلف دانستن وی، برای او راهکار فراهم کنیم.

وی اظهار کرد: ما مخالف تبادلات نیستیم، اما سرمایه ایرانیان خارج از کشور که می‌تواند موجب پیشرفت کشور شود چرا باید به خارج از کشور برود؟ بسیاری از ایرانیان خارج از کشور به دنبال تسهیل سرمایه‌گذاری در کشور هستند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ضمن تاکید بر اینکه با دزد دزد گفتن مشکل فساد حل نمی‌شود گفت: مردم می‌خواهند ببینند اقدامی شده که دیگر امضا‌های طلایی وجود ندارد.

وی ادامه داد: دانشمندان فرهیخته‌ای خارج از کشور داریم که باعث افتخار کشور هستند. ذهن و فکر و استعداد ایرانی در همه جای دنیا منشاء اثرات فراوانی بوده است. ما این افراد را سرمایه کشور می‌دانیم و این افراد نیز به کشور خود به عنوان وطن اصلی نگاه می‌کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: هیچ ایرانی‌ای نباید حس کند برای تعامل با داخل کشور با مانع روبروست. نگاه متفاوتی به ایرانیان خارج از کشور در دولت ما اتخاذ خواهد شد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
 • آیت‌الله رئیسی: دولت نسبت به ایرانیان خارج از کشور وظایفی دارد که باید انجام دهد
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
 • banner
 • pegah1
 • famran
 • Untitled-24
 • bank-sh
 • najarian
 • اتاق بازرگانی البرز
 • DnnImageHandler
 • amirkabir-Petrochemicals
 • بیمه-آرمان
 • logo
 • cad40e8330084831a5fb5fd3f47adad7
 • تجارت نو
 • rightel-dongle-23
طراحی سایت