X
تاریخ انتشار: شنبه 30 اردیبهشت 1402 - 09:47
کد خبر: 20580
اصلاح زمانبندی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمند پایتخت/ چرا برخی چراغ‌ها دستی تنظیم می‌شود؟
 

اصلاح زمانبندی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمند پایتخت/ چرا برخی چراغ‌ها دستی تنظیم می‌شود؟

سرپرست شرکت کنترل ترافیک تهران از احصاء ایرادات چراغ های راهنمایی و رانندگی هوشمند خبر داد و اعلام کرد که با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و با تجربه، این مشکلات را رفع خواهند کرد.
نظر سنجی: Article Rating

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، مسعود طیبی در مورد وضعیت چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمند در پایتخت گفت: لوپ‌ها، هوش چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمند در سنسورهایی هستند که در کف خیابان اصطلاحا دوخته شده است که این سنسورها، هوش و مغز سیستم هستند که داده‌های ترافیکی را جذب کرده و به نسبت زمان چراغ را تعیین می‌کنند؛ اما در برخی مواقع می بینید که این چراغها از حالت هوشمند خارج شده و به صورت دستی توسط پلیس کنترل می شود که این مسئله به این دلیل است احیانا برخی از این لوپ‌ها، در طول زمان از نظر فنی دچار مشکل شده‌اند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های انجام شده، نشان داد که مهمترین ایرادهای فعلی این چراغ‌ها از کار افتادگی لوپ‌ها در بعضی تقاطعات، عدم تأمین قطعات سخت‌افزاری کافی برای نگهداری چراغ‌ها، زمان‌بندی نامناسب چراغ‌ها، بر هم زدن برنامه هوشمند چراغ‌ها و ...است، گفت: از دو هفته قبل، به طور گسترده با کمک شرکتهای توانمند این لوپ ها را اصلاح کردیم که این مهم از منطقه ۲ شروع و به سرعت در سایر مناطق تسری می یابد. پس به زودی لوپ ها هوشمند می شوند و زمانبدی چراغ های راهنمایی و رانندگی درست می‌شود.

سرپرست شرکت کنترل ترافیک تهران ضمن پوزش ازتهرانی ها بابت بروز چنین اختلالاتی در شبکه که باعث نارضایتی به ویژه رانندگان شده، اظهار کرد: با همکاری متخصصان توانمند و با تجربه، درصدد هستیم در حداقل زمان ممکن این مشکلات را رفع کنیم.

طبیبی با بیان اینکه برای تحقق این امر، استفاده همزمان از ظرفیت مجموعه شرکت‌های توانمند، چه دانش بنیان و چه با تجربه نیاز است، افزود: این وظایف در حال حاضر در  شرکت کنترل ترافیک در حال انجام است و این قول را می‌توان داد که با تمرکز بر امور حرفه‌ای و بازطراحی روش‌های نظارتی، شرکت به زودی به روزهای اوج خود برگردد.

طبیبی در مورد لزوم  اصلاح زمان چراغ سبز و قرمز که موجب انتقاد مردم شده است نیز گفت: بعضا دیده شده که در برخی موارد زمان چراغ سبز بسیار کم است و این نشان می دهد که مهندسان ترافیک در تعیین زمانبندی ها مداخله کمتری داشتند و وظیفه من این است که از مجموعه توانمند استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه کمترین زمان سبزی چراغ را ۱۵ ثانیه در نظر گرفتیم، ادامه داد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده خرابی و ایراد در چراغ راهنمایی با شماره ۸۷۵۰۰ تماس بگیرند و به زودی سامانه ای برای ارتباط بیشتر این شرکت با شهروندان رونمایی می شود.

طبیبی با تاکید بر اینکه بیش از ۲۰ درصد لوپ‌ها دچار قطعی شده چراکه در ۵ سال اخیر در این سیستم خیلی ساماندهی نشده است، گفت: از مجموعه شرکت‌های توانمند و کارشناسان خبره شرکت کنترل ترافیک تهران برای بهبود تأسیسات سخت افزاری و نرم افزاری سطح شهر حتما استفاده خواهد شد تا شرایط بهبود یابد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • اصلاح زمانبندی چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هوشمند پایتخت/ چرا برخی چراغ‌ها دستی تنظیم می‌شود؟
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb1
طراحی سایت