X
تاریخ انتشار: شنبه 28 آبان 1401 - 11:05
کد خبر: 18812
تورم ۱۱ درصدی بی سابقه در بریتانیا و افزایش موج اعتصاب‌ها
 

تورم ۱۱ درصدی بی سابقه در بریتانیا و افزایش موج اعتصاب‌ها

اتحادیه بزرگ کارگری بریتانیا با وجود تورم بی سابقه اعتراض خود را اعلام کرد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ اتحادیه خدمات عمومی و تجاری (PCS)، ششمین اتحادیه بزرگ کارگری در بریتانیا، آغاز برنامه فعالیت صنعتی خود را اعلام کرد و پیش بینی می‌شود که اعتصاب‌ها بر تمام حوزه‌های حمل‌ونقل تأثیر بگذارد.

این اتحادیه در بیانیه روز جمعه گفت: این هفته با دفتر کابینه ملاقات کردیم، اما آن‌ها هیچ پیشنهادی ارائه نکردند که به خواسته افزایش ۱۰ درصدی حقوق، عدالت بازنشستگی، امنیت شغلی و عدم کاهش شرایط تعدیل نیرو بپردازد. مارک سروتکا، دبیر کل اتحادیه، گفت که گفتگو‌های بیشتر دراتحادیه در دسترس خواهد بود.

اعضای این اتحادیه خشمگین هستند. آن‌ها به حفظ این کشور در طول همه گیری کمک کردند و در مقابل با آن‌ها رفتار وحشتناکی از سوی دولت صورت گرفت. با تورم فعلی ۱۱.۱ درصد غیرقابل تصور است که آن‌ها با شرایط واقعی کنار بیایند. سروتکا تاکید کرد که ده‌ها هزار از اعضای اتحادیه در فقر هستند و مجبور هستند بین گزینه‌های گرم کردن و غذا خوردن انتخاب کنند.

روز جمعه این اتحادیه اعلام کرد که از ۲ دسامبر تا ۵ دسامبر اعتصاب‌های بیشتری برگزار خواهد کرد همچنین قصد دارد به برنامه اعتصاب مدارس خود از ۲۸ نوامبر ادامه دهد.

به موازات افزایش تورم که در اکتبر به رکورد ۱۱.۱ درصدی رسید، اعتصاب‌های کارگران در بریتانیا بیشتر شده است. ناکامی نخست وزیر سابق لیز تراس در مهار رشد قیمت‌ها و حذف کسری بودجه باعث شد که او ماه گذشته استعفا دهد. دولت جانشین او ریشی سوناک، برنامه مالی میان مدت ارائه کرده و برای تثبیت اقتصاد روی افزایش مالیات و کاهش هزینه‌های عمومی حساب می‌کند.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • تورم ۱۱ درصدی بی سابقه در بریتانیا و افزایش موج اعتصاب‌ها
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت