X
تاریخ انتشار: شنبه 06 آبان 1402 - 02:51
کد خبر: 22213
روز سقوط بزرگ در بورس تهران
 

روز سقوط بزرگ در بورس تهران

امروز شاخص کل بورس تهران 50 هزار واحد ریزش کرد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ در معاملات روز شنبه ششم آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 50 هزار و 856 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح یک میلیون و 951 هزار و 217 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 23 هزار و 548 واحد در رقم 653 هزار و 176 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 672 واحدی به رقم 23 هزار و 903 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با سقوط 5 هزار و 566 واحد به سطح 114 هزار و 604 واحد رسید.

رشد خروج سرمایه از بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هشتمین روز متوالی منفی شد و هزار و 164 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد که نسبت به روز چهارشنبه رشد 328 درصدی داشته است.

امروز نماد وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 63 میلیارد تومان بود. پس از وبملت، نمادهای شستا، شپنا، فملی، فولاد، شتران و شبندر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در میان گروه‌ها نیز، بانک‌ها، فلزات اساسی، شیمیایی‌ها و پالایشی‌ها بیشترین خروج سرمایه حقیقی را ثبت کردند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فزر، حفارس، فاذر، بالبر و خودرو تعلق داشت. 

امروز فولاد، فارس، شستا، شپنا، کچاد، وبملت و فملی نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در فرابورس نیز نمادهای آریا، وسپهر و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرمان، خاور و فزر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 9 هزار و 483 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 685 میلیارد تومان بود که 7 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 50 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 780 میلیارد تومان رسید. 

در معاملات امروز نماد وبملت بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 107 میلیارد تومان بود. 

پس از وبملت، شستا بیشترین ارزش معاملات را داشت و حفارس رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خگستر و ثفارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد 836 میلیون و 247 هزار و 509 سهم در صدر قرار گرفته است. حفارس در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به کرمان تعلق داشت. دو نماد  پترول و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 15 نماد صف خرید داشتند و 323 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 85 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 20 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 172 درصدی به هزار و 168 میلیارد تومان رسید.

انتهای‌پیام/

 

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • روز سقوط بزرگ در بورس تهران
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت