X
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تیر 1403 - 03:23
کد خبر: 24284
 سبز بی‌رمق شاخص کل /۳۱۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد
 

سبز بی‌رمق شاخص کل /۳۱۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد

معاملات روز دوشنبه بازار سهام در حالی به کار خود خاتمه داد که حجم و ارزش دادوستدها سقوط سنگینی را در این روز تجربه کرد. این موضوع به دلیل شوک سرمایه‌گذاران بورسی ناشی از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری‌ست و پیش‌بینی می‌شود در صورت تحقق برخی شروط پس از انتخابات، بورس در روند صعودی قرار گیرد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود حرکت کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد دو هزار و 207 واحدی که معادل 0.11 درصد این شاخص است، روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 75 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام اما کاهش داشته است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 75 واحد که معادل 0.01 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 668 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 5.4 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را دو هزار و 833 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

 

11 تیر

تراز پول حقیقی در سهام، مانند روز معاملاتی گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 317 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد، اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 45 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز، سه سهم پکرمان، ثپردیس و حفارس بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، شستا و حفارس به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های حفارس، شفام و وغدیر تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های حفارس، شفام و وغدیر ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند که پول هوشمند از نمادهای آسیاتک، وبملت و ونوین خارج شده است.

لازم به ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های فلامی، ثفارس و کرماشا رقم خورد. همچنین کسرا در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد سهرمز بود.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  •  سبز بی‌رمق شاخص کل /۳۱۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb
طراحی سایت