X
تاریخ انتشار: یکشنبه 22 آبان 1401 - 03:29
کد خبر: 18784
 طرج جدید ضد اینترنت تندروهای مجلس/ صیانت از فیلترینگ با جرم‌انگاری!
 

طرج جدید ضد اینترنت تندروهای مجلس/ صیانت از فیلترینگ با جرم‌انگاری!

هفته گذشته خبری مبنی بر تلاش کمیسیون مشترک صیانت برای بررسی طرحی درباره فضای مجازی که در حمایت از فضای فیلترینگ فعلی و قطع ارتباط ایرانیان با اینترنت بین‌المللی منتشر شد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ هفته گذشته خبری مبنی بر تلاش کمیسیون مشترک صیانت برای بررسی طرحی درباره فضای مجازی که در حمایت از فضای فیلترینگ فعلی و قطع ارتباط ایرانیان با اینترنت بین‌المللی منتشر شد. هنوز جزئیات طرح جدید صیانت منتشر نشده اما یک منبع مطلع در مجلس گفت:« هر آنچه که برای محدودسازی اینترنت مد نظر تندروهای مجلس بوده، عملا رخ داده و اکنون تندروها به دنبال جرم‌انگاری فعالیت در فضای مجازی هستند»؛ بنابراین قرار است تا چند ماه آینده هم شاهد ادامه محدودیت‌های فعلی باشیم و هم برای آنچه باب میل تندروهای اصولگرا نیست به مجرمان بالقوه تبدیل شویم.

درحالی‌که نزدیک به دو ماه است با فیلترینگ شدید و کاهش چشمگیر پهنای باند و کیفیت پایین اینترنت دست‌به‌گریبان هستیم، بهارستان‌نشینان حامی طرح جدید صیانت هستند که شرایط را برای کاربران فضای مجازی سخت‌تر از این روزها کنند. البته همین نمایندگان با سلب مسئولیت از خود، به شورای عالی فضای مجازی اختیار قانون‌گذاری در رابطه با فضای مجازی را دادند و در این شورا هم طرح صیانت با همه انتقادهایی که کارشناسان و مردم بر آن وارد کرده‌ بودند تصویب کرد که هم‌زمان با اعتراضات اجرائی نیز شده است.

بهارستان‌نشینان به همین امر هم بسنده نکرده و به دنبال ایجاد فضایی بیشتر برای پیام‌رسان‌های داخلی با ایجاد حمایت دولتی هستند و در جهت به‌کرسی‌نشاندن خواست خود مجددا قانون‌گذاری خواهند کرد. نماینده ورامین در ابتدای هفته گذشته اعلام کرد تقویت پیام‌رسان‌های داخلی هدف کمیسیون مشترک صیانت از فضای مجازی و در دستور کار است. حسین نوش‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت، در این زمینه گفت: «دشمنان، خدمات مسئولان و کارهای مهمی را که انجام گرفته است، با سیاه‌نمایی در فضای مجازی و حقیقی، وارونه جلوه می‌دهند و تولید محتواهای مناسب درباره عملکرد کارهای بزرگ انجام‌گرفته اکنون یک وظیفه است و برای جنگ ترکیبی صورت‌گرفته توسط دشمن باید برنامه داشته باشیم». این عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت به ارتقای پیام‌رسان‌های داخلی اشاره کرد و گفت: «بنده عضو کمیسیون مشترک صیانت از فضای مجازی هستم و هدف این کمیسیون رشد و ارتقای پیام‌رسان‌های داخلی است که هم‌اکنون بعضی از نشانه‌های پیشرفت آن مشاهده می‌شود و از هفته آینده جلسات تکمیلی آن ادامه پیدا خواهد کرد».

یک روز بعد از این سخنان محمد باقری، نماینده بناب و عضو دیگری از کمیسیون مشترک صیانت تأکید کرد؛ «در شرایط کنونی کشور باز‌کردن مجدد چنین موضوعات حساسی به صلاح نیست».

در تیرماه امسال هم نامه‌ای از محسن خاکی، مشاور وزیر کشور و رئیس قرارگاه عفاف و حجاب، خطاب به یکی از مقامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر شد که در آن گفته شده بود: «ایجاد سیستم فیلترینگ هوشمند را تسریع کنید».

حال گویی کمیسیون مشترک احساس کرده مجددا باید وارد گود شود، البته کمیسیون مشترک با نظر اکثریت مجلس در حقیقت، دیگر نباید وجود خارجی داشته باشد اما همچنان سخن از تشکیل این کمیسیون و تلاش برای تدوین طرح صیانت جدید مطرح است.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  •  طرج جدید ضد اینترنت تندروهای مجلس/ صیانت از فیلترینگ با جرم‌انگاری!
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت