X
تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آبان 1402 - 02:11
کد خبر: 22249
فرصت‌های سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد دلاری در  صنعت نفت ایران
 

فرصت‌های سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد دلاری در صنعت نفت ایران

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران که به نمایندگی از سوی وزارت نفت به شانگهای سفر کرده بود در روز نخست برگزاری ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین گفت: آینده انرژی جهان را بازیگران اصلی تعیین می‌کنند و در ایران نیز به عنوان یکی از بازیگران اصلی، فرصت سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد دلاری در صنعت نفت در ۸ سال آینده وجود دارد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر، در روز نخست برگزاری ششمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین در نشستی با حضور معاون اول رییس جمهور در جمع مدیران و مهمانان بین‌المللی نمایشگاه، گفت: حضور جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بیانگر تعاملات گسترده اقتصادی به‌ویژه در زمینه انرژی و تجارت بین المللی است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: این نمایشگاه نشان دهنده تعهد دو کشور ایران و چین به توسعه همکاری‌های دو جانبه و ارتباط مناسب بازار داخلی ایران با بازار چین است.

خجسته‌مهر افزود: ما به‌ دنبال ایجاد یک ‌پلتفرم پایدار در سطح راهبردی و ایجاد یک محیط تجاری بازار محور و بین‌المللی هستیم و درهای ایران و چین به روی هم باز است و روند گشایش در حال گسترش است؛ جمهوری اسلامی ایران در عمل نشان داده است که بازاری مطمئن و پایدار در حوزه تجارت انرژی است.

وی ادامه داد: در اهمیت حضور ایران به‌ویژه وزارت نفت در این نمایشگاه همین بس که معاون اول رئیس جمهور ایران، چند تن از وزیران و صاحبان شرکت های مختلف در این نمایشگاه و این نشست حضور دارند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با شرکت های متعدد در این نمایشگاه مهم حضور یافته است، افزود: این نمایشگاه بیانگر تعامل گسترده در بخش های صنعتی و اقتصادی و به ویژه در بخش انرژی است.

معاون وزیر نفت اظهار کرد: ایران دارای رتبه اول از نظر ذخایر توامان نفت و گاز در جهان و دارای حدود ۳۴۰ میلیارد بشکه معادل نفت خام است که این ذخایر ارزشمند نیازمند سرمایه گذاری حدود ۲۵۰ میلیارد دلاری در بخش های بالادستی و پایین دستی تا ۸ سال آینده است.
خجسته مهر تصریح کرد: در بخش بالادستی ما با اجرای حدود ۱۰۰ طرح مربوط به توسعه میدان های نفتی و گازی حدود ۱۶۰ میلیارد دلار فرصت سرمایه گذاری داریم و برای افزایش ظرفیت تولید نفت خام ۵.۷ میلیون بشکه در روز و ۱.۵ میلیارد مترمکعب گاز برنامه ریزی کرده ایم.

خجسته‌مهر افزود: برای ایجاد ظرفیت جدید حدود چهل میلیون تن در سال طرح‌های پتروشیمی نیز حدود ۳۵ میلیارد دلار و ایجاد ظرفیت پالایشی جدید ۱.۵ میلیون بشکه ای بخش پالایشی نیز حدود ۸۰ میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: بخش قابل توجهی از نیازمندی‌ها در این سرمایه گذاری مربوط به خرید و تامین کالا است و ایران علاوه بر استفاده از توان داخل در این بخش، از ظرفیت واردات و صادرات کالا به چین نیز استفاده می کند و در این بخش نیز می‌توان به تبادل تجربه ها و تولیدات کمک کرد.

خجسته‌مهر ادامه داد: سرمایه گذاری ها می تواند به پایداری و امنیت انرژی جهان کمک کند؛ آینده انرژی جهان را بازیگران اصلی تعیین می کنند و ایران به عنوان یکی از بازیگران اصلی بخش انرژی نقش تعیین کننده ای دارد.

وی در پایان افزود: امیدوارم برگزاری این نمایشگاه فرصتی باشد برای اینکه ما یک تجارت بین المللی را با یک تعامل سازنده تقویت کنیم.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • فرصت‌های سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد دلاری در  صنعت نفت ایران
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb
طراحی سایت