X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 01 تیر 1401 - 05:33
کد خبر: 18149
قیمت گندم ۱۳ دلار افزایش یافت
 

قیمت گندم ۱۳ دلار افزایش یافت

افزایش قیمت کالاهای اساسی در جهان همچنان ادامه دارد به طوری که گندم اساسی ترین محصول موثر در امنیت غذایی امروز ۱۳ دلار رشد داشت.
نظر سنجی: Article Rating

به‌‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ امروز در بازارهای جهانی هم قیمت ها روند صعودی روزهای قبل را تکرار کرد. افزایش قیمت ها پس از جنگ بین اوکراین و روسیه شتاب بیشتری گرفته و هر روز افزایش می یابد.امروز قیمت گندم ۱۲.۷۵ دلار  افزایش قیمت داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت ۶۹۵ دلار به فروش رفت.

گندم یک محصول اساسی است که بیشترین تاثیر را در ضریب امنیت غذایی دارد، تمام کشورها تلاش می کنند در تولید این محصول به خوداتکایی برسند یا ذخایر خود را افزایش دهند.

چین نیمی از صادرات گندم جهان را در انبارهای خود ذخیره کرده است و دیگر کشورها هم تلاش می کنند که ذخایر انبارهای خود را تقویت کنند.

ازسوی دیگر یارانه ای که دولت ها به بخش کشاورزی می پردازند هر روز بیشتر می شود تا تولید را بیشتر کنند، یا عوارض صادراتی را افزایش می دهند تا مانع از صادرات شوند و به عبارت دیگر تامینداخل را در اولویت قرار می دهند.

تعبیر کشورها این است که امروزه امنیت غذایی در مناسبات سیاسی کشورها بیشترین نقش را دارد و باید در این زمینه تلاش کرد.

مسئولان وزارت جهاد کشاورزی اخیرا پیش بینی کرده اند که امسال ۶ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور خریداری کنند این در حالی است که برای تامین نیاز نانوایی کشور حداقل نیاز به ۱۰ میلیون تن گندم است.

وضعیت تولید مواد غذایی در جهان بحرانی شده است، به طوری که سازمان خوارو بار جهانی باره هشدار داده و سازمان ملل متحد هم از این وضعیت به فاجعه غذایی تعبیر کرده است.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • قیمت گندم ۱۳ دلار افزایش یافت
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت