X
تاریخ انتشار: یکشنبه 13 خرداد 1403 - 04:13
کد خبر: 23157
واکنش اولیانوف به ارائه قطعنامه احتمالی علیه ایران
 

واکنش اولیانوف به ارائه قطعنامه احتمالی علیه ایران

نماینده روسیه در وین با بیان اینکه در نشست شورای حکام آتی قطعنامه ضد ایرانی قابل ارائه است، تصریح کرد که چنین قطعنامه‌ای نمی‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین در خصوص احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در نشست شورای حکام در حساب رسمی خود در برنامه ایکس نوشت: نشست ژوئن شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فردا آغاز می‌شود. نمی‌توان انتظار داشت بدون سروصدا باشد. قطعنامه ضدایرانی قابل ارائه است.

وی افزود: امیدوارم که این اتفاق نیافتد. چنین قطعنامه‌ای نمی‌تواند نتایج مثبتی به همراه داشته باشد، اما می‌تواند به طور جدی وضعیت را بدتر کند.

روزهای گذشته گزارش محرمانه مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بین اعضای شورای حکام ارائه و در این خصوص جزئیاتی توسط رسانه های غربی در این باره منتشر شد.

در این بین برخی رسانه‌ها از جمله وال استریت ژورنال، گزارش ها و زمزمه هایی در خصوص برنامه کشورهای اروپایی برای تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام منتشر کردند و همچنین مدعی شدند که آمریکا با رویکرد سه کشور اروپایی انگلیس، آلمان و فرانسه در خصوص تصویب قطعنامه علیه ایران مخالف است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، انگلیسی ها و فرانسوی ها به واشنگتن از قصد خود برای قطعنامه‌ای تند برعلیه ایران گفته‌اند. همچنین این رسانه افزود که آمریکا برخلاف دفعات قبل و فشاری که پیش از هر نشست شورای حکام اعمال می داشت، تعدادی دیگر از کشورها را نیز برای رای ممتنع در این نشست تحت فشار قرار داده است.

در این بین کشورهای غربی که در حال یک اقدام تکنیکال جهت مشوش کردن اوضاع داخلی ایران و همچنین تاثیرگذاری بر روند انتخابات در ایران هستند، باید به این نکته توجه کنند با توجه به تجربه دفعات قبل که در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۱ رخ داد، اگر اقدام به صدور قطعنامه‌ای کنند، ایران هم عکس العمل نشان خواهد داد و این موضوع بیش از آنکه به ضرر ایران باشد به ضرر خود آنها خواهد بود و متفاعد می‌شوند که ایجاد هزینه‌ سیاسی برای ایران باعث هزینه علیه خود آن‌ها خواهد شد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • واکنش اولیانوف به ارائه قطعنامه احتمالی علیه ایران
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb1
طراحی سایت