X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 05 شهریور 1399 - 12:29
کد خبر: 11493
کرونا اقتصاد هند را 25 درصد کوچک کرد/سومین اقتصاد بزرگ آسیا در معرض خسارت
 

کرونا اقتصاد هند را 25 درصد کوچک کرد/سومین اقتصاد بزرگ آسیا در معرض خسارت

سومین اقتصاد بزرگ آسیا احتمالاً ۲۵ درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کوچک شده است.
نظر سنجی: Article Rating

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، بررسی های موسسه اعتبارسنجی ICRA نشان می دهد سومین اقتصاد بزرگ آسیا احتمالاً 25 درصد در سه ماهه اول سال مالی جاری کوچک شده است. این موسسه پیامدهای مخرب همه‌گیری ویروس کرونا را بررسی می‌کند.

 طبق گزارش این موسسه اعتبار سنجی، هم تولید ناخالص داخلی و هم ارزش افزوده ناخالص در هند در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش یافته است. سال مالی هند بر خلاف بسیاری از کشورها از اول آوریل آغاز می شود. بنابراین سه ماهه دوم سال میلادی در واقع سه ماهه اول سال مالی هند است.

ICRA اعلام کرد رکود اقتصاد هند نتیجه فلج شدن بخش های تولیدی بزرگ این کشور طی تعطیلی های ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا بوده است. بخش تولید کارخانه‌ای در هند 40 درصد نسبت به سال گذشته کوچک تر شده است و فعالیت های اقتصادی در بخش هایی مانند ساخت و ساز ،تجارت، هتلداری و حمل و نقل به طرز بی‌سابقه‌ای پایین آمده است.

 تحلیل‌گران همچنین اشاره کرده اند محدودیت های سفر، گردشگری و اقامت مربوط به همه گیری ویروس کرونا بر عملکرد بخش خدمات در این مدت تأثیر گذاشته است. 

این موسسه اعتبارسنجی ماه گذشته پیش بینی کاهش تولید ناخالص داخلی در سال جاری در هند را تغییر داد و 9.5 درصد اعلام کرد در حالی که قبلاً 5 درصد پیش‌بینی شده بود. این تصمیم در پی افزایش موارد ابتلا به کرونا در هند و برقراری دوباره قرنطینه ها گرفته شد.

 بانک جهانی هفته گذشته هشدار داد همه گیری ویروس کرونا احتمالاً پیشرفت هند در کاهش فقر را زیر سوال برده و میلیونها نفر دیگر را به جمع فقرا اضافه می‌کند. این بانک همچنین دورنمای خود برای اقتصاد این کشور را تغییر داده و حالا کاهش تولید ناخالص داخلی هند را بیشتر از 3.2 درصدی که قبلا اعلام کرده بود پیش‌بینی می‌کند.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • کرونا اقتصاد هند را 25 درصد کوچک کرد/سومین اقتصاد بزرگ آسیا در معرض خسارت
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت