X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 23 آبان 1402 - 12:07
کد خبر: 22289
کسی از نظافت شهر راضی نیست
 

کسی از نظافت شهر راضی نیست

عضو شورای شهر تهران به طرح جدید شهرداری پیرامون نظافت شهر واکنش نشان داد و خواستار ارائه گزارش در صحن شورای شهر شد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ ناصر امانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در صحن علنی شورای شهر تهران، گفت: بر اساس بند ۲ قانون ۵۵ شهرداری‌ها تذکرم را ارائه می‌کنم. بحث نظافت و تنظیف شهر جزو اولین وظایف شهرداری است و اخیرا از طریق مقاله روزنامه همشهری با خبر شدم که گویا قرار است روش نظافت در شهر تغییر کند و اگر این مقاله چاپ نمی‌شد ما هم از تغییر روش نظافت شهر با خبر نمی‌شدیم.

وی با بیان اینکه بایستی این طرح قبل از اجرا در جلسه شورای شهر مورد بررسی قرار گیرد، گفت: دقت داشته باشید که مسئله تنظیف شهر یک زنجیره است که از مبدا که همان خانه، محل کار و ... شهروندان است آغاز و به آرادکوه ختم می‌شود و نمی‌توان این زنجیره را از وسط آغاز کرد ولی آنطور که در این مقاله آمده است قرار است آن را به پهنه‌های مختلف تقسیم کنند و هر پهنه به یک پیمانکار سپرده شود.

امانی ادامه داد: به این صورت که سه منطقه شهر تهران به یک پیمانکار سپرده می‌شود و این در حالیست که در آن مقاله آمده بود که در یک پهنه که قبلا ۳۱ پیمانکار کار می‌کردند حالا قرار است به یک پیمانکار سپرده شود و در کل تمام مناطق ۲۲ گانه به ۱۴ پیمانکار واگذار می‌شود و جای سوال است که اختیارات مناطق چه می‌شود؟ این در حالیست که در اساسنامه سازمان پسماند فقط در مورد ایستگاه‌های میانی و بزرگ به سازمان پسماند اختیارات داده شده است و جمع‌آوری زباله با شهرداری مناطق بود و اگر قرار است این اتفاق توسط سازمان پسماند رخ دهد باید شرح وظایف خدمات شهری مناطق و اساسنامه مناطق تغییر کند.

وی با بیان اینکه اساسا جای سوال است که آیا اجرای این طرح به دغدغه همه اعضای شورای شهر و مردم که همان بهبود وضعیت نظافت شهر است پاسخ می‌دهد یا نه؟ گفت: بحث تفکیک از مبدا مورد تاکید وزارت کشور هم است، به گونه‌ای که حتی برای اجرای این طرح زمان مشخص کردند و گفته‌اند اگر این مهم اجرا نشود به مشابه ترک فعل خواهد بود. بنابراین لازم است که این درباره این طرح به این سوالات پاسخ دهند.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این تذکر گفت: بعد از سفر به چین تصمیمات جدیدی در خصوص وضعیت زباله‌های تهران اتخاذ شده همچون ورود زباله سوزها اما به رغم تمام تلاش‌ها واقعیت این است که هیچ کس از نظافت شهر راضی نیست و معتقدم که باید شهرداری در این زمینه روش دیگری را اتخاذ کند و تدابیری اندیشیده شود تا در خصوص این طرح جدید به شورا گزارش دهند.

مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر نیز گفت: طرح جدید در کمیسیون خدمات شهری مورد بررسی قرار گرفته و ما نظراتی را در این خصوص داشتیم و پیشنهاد دادیم که این طرح اول به صورت پایلوت اجرایی شود اما سازمان آن را به صورت سراسری اجرا خواهد کرد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • کسی از نظافت شهر راضی نیست
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb1
طراحی سایت