X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 03:57
کد خبر: 20351
کدام سدها بیشتر آب دارند؟
 

کدام سدها بیشتر آب دارند؟

وضعیت سدهای مهم (شرب -کشاورزی) بیانگر این است که در ۲۱سد درصد پرشدگی بیش از ۵۰ درصد است. بالاترین درصد پرشدگی مربوط به سد کوثر استان کهگیلویه و بویراحمد است.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ آخرین وضعیت آمار سدهای کشور بیانگر این است که اکنون ۲۱ سد از سدهای مهم شرب و کشاورزی بیش از ۵۰ درصد آب دارند.

در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا ۲۰ بهمن‌ماه معادل ۱۵میلیارد و ۹میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل ۱۴میلیارد و ۷۹میلیون مترمکعب بوده دو درصد کاهش داشته، همچنین میزان خروجی از مخازن سدهای کشور در این تاریخ معادل ۹ میلیارد و ۷۴ میلیون مترمکعب ثبت شده که این عدد در قیاس با سال گذشته که عددی معادل ۱۰ میلیارد و ۷۲ میلیون مترمکعب بوده بیانگر کاهش ۹ درصدی است.

در شرایط کنونی حجم آب موجود در مخازن ۲۴میلیارد و ۴۵میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به سال گذشته که عددی معادل ۲۳میلیارد و ۳۹میلیون مترمکعب بوده، پنج درصد افزایش داشته و درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور به عدد ۵۰ درصد رسیده است.

وضعیت سدهای مهم (شرب -کشاورزی) بیانگر این است که در ۲۱سد درصد پرشدگی بیش از ۵۰ درصد است. بالاترین درصد پرشدگی مربوط به سد کوثر استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۰درصد و سد جگین استان هرمزگان ۹۸درصد پر هستند. سد رودبار استان لرستان ۸۵ درصد، سد مارون استان خوزستان ۸۵درصد، سد تالوار در استان زنجان ۸۱درصد، سد داریان در استان کرمانشاه با ۷۷درصد، جزو سدهایی هستند که درصد پرشدگی آنها بیشتر از سایر سدهاست.

همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۱۴۳.۹میلیمتر بوده که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره مشابه درازمدت (۱۶۰.۸میلیمتر) ۱۰درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته که عددی معادل ۱۴۹.۹ میلیمتر بوده ۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • کدام سدها بیشتر آب دارند؟
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
طراحی سایت