X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 آبان 1401 - 03:37
کد خبر: 18773
احداث ۲ کارخانه آسفالت در تهران/ استفاده از بتن بجای آسفالت در ایستگاه‌های بی‌آرتی
 

احداث ۲ کارخانه آسفالت در تهران/ استفاده از بتن بجای آسفالت در ایستگاه‌های بی‌آرتی

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از احداث دو کارخانه تولید آسفالت برای پوشش نیاز تهران خبر داد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ درباره حجم  آسفالت ریزی در تهران گفت: سال گذشته ۵۸۰هزار  تن آسفالت در تهران تولید، پخش و اجرا شده است. در حال حاضر ۵۵۰ هزار تن آسفالت توزیع شده است که به عبارت ساده تر طی چند روز آینده به اندازه سال گذشته کار خواهیم کرد.

وی گفت: از پهنه ۱۱۰ میلیون متر مربعی معابر شهر تهران نیاز است که سالانه ۱۰ درصد از آسفالت را نوسازی کنیم که برای این ۱۰ درصد حدود یک و نیم تا یک و شش دهم میلیون تن آسفالت استفاده می‌شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه عقب ماندگی جدی  در بحث آسفالت ریزی در تهران داریم و بر همین اساس باید هر سال تقریبا یک و نیم میلیون تن آسفالت در معابر شهر تهران استفاده کنیم، اظهار کرد: بر همین اساس نیاز داریم کارخانه جدیدی خصوصا در شرق تهران احداث کنیم و به همین دلیل براساس برنامه ریزی ها باید ساخت دو کارخانه جدید تولید آسفالت به تهران اضافه شود که قطعا یکی از آنها در شرق تهران و دیگری در جنوب یا غرب تهران خواهد بود تا بتوانیم یک و نیم میلیون تن آسفالت مورد نیاز سالانه شهر تهران را تامین کنیم، البته قرارداد کارخانه‌ها منعقد شده و امید است احداث کارخانه‌ها تا پایان سال اجرایی شوند.

شعبانی در مورد عمر آسفالت در تهران و لزوم استفاده از روش های جدی  همچون بتن غلتکی افزود: از بتن غلتکی برای معابر خاص استفاده می‌شود، به عنوان نمونه در ایستگاه اتوبوس «بی آرتی» در پی ترمز مداوم ، آسفالت بعد از مدتی خراب می شود و در فصول گرم سال نیز این خرابی تشدید می‌شود، بر همین اساس طرحی داریم که فقط محدوده ایستگاه از بتن به جای آسفالت استفاده کنیم که در ایستگاه‌های میدان انقلاب، چهارراه ولیعصر از جنوب به شمال، پل چوبی و  وصال این مهم انجام شده است.

وی ادامه داد: موضوع  سن آسفالت نیز به دو موضوع مربوط است که مهم ترین آنها انجام حفاری است که مثلا شرکت های خدمت رسان به خاطر اتفاقی که افتاده همچون ترکیدن لوله آب ناچار به حفاری معبر هستن و باید بگویم اگر این آسفالت کنده شده حتی به بهترین شکل هم احیا شود باز آن آسفالت سابق نمی‌شود و همان محدوده کوچک آسفالت کنده شده می‌تواند تا شعاع چند صد متر خود را تحت تاثیر قرار  دهد و آرام آرام آسفالت را از بین می‌برد.

به گفته معاون شهردار تهران، مسأله دیگر کیفیت اجرا است؛ هم از لحاظ دانه بندی، قیر مصرفی و حرارت آسفالت و هم نحوه کوبش و تراکمی که به آسفالت می‌دهند که البته کارهای خیلی خوبی در زمینه تشدید کنترل کیفیت‌ها و نظارت بر اجرا انجام شده و شهروندان نیز از  کیفیت بهتر آسفالت تشکر می‌کنند؛ اما هنوز با ایده‌آل فاصله داریم و در حال تلاش هستیم.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • احداث ۲ کارخانه آسفالت در تهران/ استفاده از بتن بجای آسفالت در ایستگاه‌های بی‌آرتی
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت