X
تاریخ انتشار: یکشنبه 16 شهریور 1399 - 09:53
کد خبر: 11560
 استمرار پارک گفتگو تا حدود اتوبان نیایش/اتصال نمایشگاه بین المللی تهران به شبکه مترو
شهردار تهران در آیین افتتاحیه و بهره برداری ۵ پروژه شهری:
 

استمرار پارک گفتگو تا حدود اتوبان نیایش/اتصال نمایشگاه بین المللی تهران به شبکه مترو

شهردار تهران از اتصال نمایشگاه بین المللی تهران به شبکه مترو خبر داد و گفت: پارک گفت و گو تا حدود اتوبان نیایش ادامه می یابد و فاز اول تا همت آماده افتتاح است.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین افتتاحیه و بهره برداری از ۵ پروژه شهری در منطقه ۲، گفت: امسال در آخرین سال سده حاضر هستیم و قرنی را پشت سر می گذاریم که اتفاقات فراوان و نادری در آن اتفاق افتاده است. آغاز قرن مصادف بود با جنگ جهانی و دوم بود و امیدواریم در قرن پیش رو روزهای بهتری برای جهان و ایران اسلامی رقم بخورد، برنامه های زیادی برای تهران ۱۴۰۰ خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه شهرداری ذاتاً یک سازمان اجتماعی و فعالیت های عمرانی و خدماتی آن هم دارای تاثیرات اجتماعی زیادی است گفت: در شهر نباید همه چیز را عمرانی ببینیم. این مساله را می توان در بسیاری از پروژه‌ای بزرگ مقیاس شهری دید که پس از افتتاح مشکلات اجتماعی ایجاد کردند و به عکس پروژه های کوچک مقیاسی که تحول زیادی ایجاد کرده است برای مثال افتتاح پروژه امیر کبیر در منطقه شکوفه بود که اگر نگاه اقتصادی داشتیم باید در ان منطقه یک مرکز تجاری ایجاد می کردیم اما فضای تفرجگاهی نیازمندی مردم این منطقه بود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه تشخیص اولویت نیاز محلات موضوع مهمی است ابراز داشت: باید با حداقل عارضه حداکثر بهره وری را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه خلاقیت و ایجاد جاذبه در پروژه های شهری بسیار تاثیرگذار است، گفت: بسیاری از شهرهای هوشمند دنیا چهره شهرشان را با استفاده از نوآوری و خلاقیت معماران عوض می کنند و اگر در مرحله تقلید باقی بمانیم ضرر خواهیم کرد.

شهردار تهران با اشاره به المان میدان صنعت را که مشابه آن در سنگاپور اجرا شده است، اظهار داشت: در مورد مشابه سنگاپور یک ایده پشت آن است و با حداکثر خلاقیت ایجاد شده است در حالیکه این المان در منطقه دو این گونه نیست.

به گفته حناچی منطقه ۲ یکی از مناطقی است که در حوزه نوآوری خوب عمل می کند که دانشگاه شریف بر شتاب این فناوری افزوده است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع نوآوری باید همه جانبه دیده شود، گفت: با توجه به توافقی که روز اول با همکاران داشتیم قرار بود این فعالیت ها در چارچوب شهرسازی انجام شود و حضور مراکز نو آوری تحولات مناسبی را ایجاد می کند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در این منطقه پروژه های دیگری را هم تعقیب می کنیم گفت: بهسازی رود دره اوین، از روستای اوین تا پارک گفت گو و تبدیل شدن آن به حوزه قلمرو عمومی از مهمترین برنامه های شهرداری در این منطقه است و البته بخشی از آن اشغال شده است و در حال مذاکره هستیم.

وی از اتصال نمایشگاه بین المللی تهران به شبکه مترو، اتصال منطقه ۲۲ به شبکه ریلی در روز سه شنبه خبر داد و گفت: پارک گفت و گو تا حدود اتوبان نیایش ادامه می یابد و فاز اول تا همت آماده افتتاح است و فرصت استثنائی را برای شهر می آفریند.

حناچی با بیان اینکه سلامت و سلامت روان برای کلانشهرها حائز اهمیت است و در زمان شیوع کرونا این موضوع حاد تر هم شده است، اظهار داشت: تلاش برای پیشگیری از این چالش مهم ما برای کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران است.

به گفته وی مناسب سازی معابر در ادامه شعار تهران شهری برای همه است، به این معنا که همه شهروندان باید حق حضور در حوزه های اجتماعی را داشته باشند که این امر با طراحی درست و اجرای درست ضوابط مناسب سازی هم برای کسانیکه از مشکلات جسمی برخوردارند و مادر و کودک، کهنسالان خواهد بود.

وی به لزوم جابه جایی درب پارکینگ خیابان زنجان و ساماندهی این خیابان تاکید کرد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
 • استمرار پارک گفتگو تا حدود اتوبان نیایش/اتصال نمایشگاه بین المللی تهران به شبکه مترو
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
 • banner
 • pegah1
 • famran
 • Untitled-24
 • bank-sh
 • najarian
 • اتاق بازرگانی البرز
 • DnnImageHandler
 • amirkabir-Petrochemicals
 • بیمه-آرمان
 • logo
 • cad40e8330084831a5fb5fd3f47adad7
 • تجارت نو
 • rightel-dongle-23
طراحی سایت