X
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 31 خرداد 1401 - 09:04
کد خبر: 18139
روسیه با کنار زدن عربستان، بزرگترین تامین کننده نفت خام چین شد
 

روسیه با کنار زدن عربستان، بزرگترین تامین کننده نفت خام چین شد

روسیه با افزایش صادرات و فروش نفت خام خود به چین توانسته جایگزین عربستان به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت خام چین شود.
نظر سنجی: Article Rating

به‌‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ روسیه با افزایش صادرات و فروش نفت خام خود به چین توانسته به بزرگترین تأمین کننده نفت خام چین تبدیل شود.

براساس جدیدترین آمار، دولت چین ۵۵ درصد بیشتر نسبت به سال گذشته میلادی از روسیه نفت خریداری کرده است و در حال حاضر روسیه جایگزین عربستان در فروش نفت به چین شده است.

گمرک چین در این ارتباط اعلام کرده که واردات نفت از روسیه در مجموع نزدیک به ۸.۴۲ میلیون تن بوده است و این نشان می‌دهد که روسیه حتی در شرایط تحریم‌های گسترده کشورهای غربی و آمریکا موفق به فروش و صادرات نفت خود شده است.

کارشناسان معتقدند تحریم‌های اتحادیه اروپا بر واردات نفت از روسیه (که فشار عرضه در بازارها و قیمت نفت را افزایش می‌دهد)، تأثیر مورد انتظار بر اقتصاد مسکو را نداشته است.

اگرچه اتحادیه اروپا که حدود ۲۵ درصد نفت مصرفی خود را از روسیه وارد می‌کند، با این تحریم‌ها قصد دارد اقتصاد روسیه را هدف قرار دهد، اما داده‌ها نشان می‌دهند که این هدف در نقطه‌ای که امروز به آن رسیده‌، موفق نبوده است.

بر اساس گزارش ماه می آژانس بین المللی انرژی از بازار نفت، درآمد ماهانه نفت روسیه از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۰ درصد افزایش یافته و به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.کشورهای اتحادیه اروپا هم بیشترین سهم را از صادرات نفت روسیه داشته‌اند.

بر اساس این گزارش، علی‌رغم تحریم‌های فعلی، صادرات نفت روسیه در ماه آوریل ۶۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۸.۱ میلیون بشکه در روز رسید.

آموس هوچستاین، نماینده امنیت انرژی ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته در سخنرانی خود در نشست همکاری امنیتی اروپا و منطقه گفت: افزایش قیمت جهانی نفت تأثیر تحریم‌های اتحادیه اروپا بر درآمد نفت روسیه را محدود کرد و حتی درآمد روسیه از سوخت‌های فسیلی نیز نسبت به قبل از جنگ افزایش یافت.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • روسیه با کنار زدن عربستان، بزرگترین تامین کننده نفت خام چین شد
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
طراحی سایت