X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 شهریور 1401 - 02:07
کد خبر: 18511
فاصله 60 میلیونی هر متر خانه در بالاشهر و پایین شهر تهران
 

فاصله 60 میلیونی هر متر خانه در بالاشهر و پایین شهر تهران

در حالی که آمار بانک مرکزی از رسیدن متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان در مردادماه امسال حکایت دارد، ​بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که در این ماه، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران معادل ۶۰ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان است.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ بانک مرکزی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام شده در آپارتمان و ساختمان­‌های مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران در مردادماه سال جاری پرداخته است.

براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه ۸۰ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران معادل ۶۰ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان است.

همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گران­ترین مناطق تهران گزارش شده­‌اند؛ به‌طوری که متوسط قیمت در منطقه دو،‌ ۶۶ میلیون و ۱۳۱ هزار تومان و در منطقه سه،‌  ۷۶ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان است.

علاوه بر این، مناطق ۱۷ و ۲۰، پس از منطقه ۱۸ ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب ۲۲ میلیون و ۴۴۵ هزار تومان و ۲۲ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان است.

از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران در مردادماه نسبت به تیرماه سال جاری بیانگر این است که ۱۶ منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند. بنابراین، قیمت خانه فقط در شش منطقه از تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش یافته است که شامل مناطق ۱، ۹، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۲ می‌شود.

طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام شده در این ماه حدود ۷.۸ هزار فقره بوده که در این بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که در مرداد ماه امسال تعداد معاملات مسکن نسبت به ماه قبل در تمام مناطق تهران کاهشی بوده است. 

در این بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۵۲ معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۲، ۴ و ۱۰ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  ۱۱۷۰، ۶۹۶، ۶۸۹ و  ۶۵۵ معامله مسکن داشته‌اند.

در ادامه، متوسط قیمت و تعداد معامله مسکن در ۲۲ منطقه تهران در پنجمین ماه سال جاری را مشاهده می‌کنید: 

2222222222222

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • فاصله 60 میلیونی هر متر خانه در بالاشهر و پایین شهر تهران
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت