X
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 04:25
کد خبر: 20357
آمادگی عربستان برای سرمایه گذاری در ایران
 

آمادگی عربستان برای سرمایه گذاری در ایران

محمد عبد‌‎الله الجدعان، وزیر دارایی عربستان سعودی اعلام کرد که بستر برای سرمایه گذاری عربستان در ایران هموار است.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ محمد عبد‌الله الجدعان، وزیر دارایی عربستان سعودی  اعلام کرد که بستر برای سرمایه گذاری عربستان در ایران هموار است.

به گفته او این امکان وجود دارد تا بعد از توافق، تعامل تجاری میان دو بازیگر خیلی سریع انجام شود. الجدعان در جریان کنفرانس مالی در ریاض تاکید کرد که فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری عربستان در ایران وجود دارد. ما در این زمینه مانعی نمی بینیم مشروط بر آن که شرایط هر توافقی رعایت شود.

ایران و عربستان سعودی روز جمعه توافق کردند تا پس از سال ها تنش که ثبات و امنیت خلیج فارس را به خطر انداخته بود و به دامن زدن درگیری ها در خاورمیانه از یمن تا سوریه کمک کرده، روابط دیپلماتیک خود را احیا کنند.

براساس بیانیه صادر شده از جان ایران، عربستان سعودی و چین که میانجیگری این توافق را عهده دار بوده، تهران و ریاض برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارتخانه های ظرف دو ماه اینده توافق کردند. الجدعان در ریاض گفت« برای تمرکز بر توسعه اقتصادی این کشور و تامین نیاز مردم به ثبات نیاز دارید. ».به گفته او، در ایران فرصت های زیادی وجود دارد و عربستان نیز فرصت های بسیاری را برای تهران ایجاد خواهد کرد.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • آمادگی عربستان برای سرمایه گذاری در ایران
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
طراحی سایت