X
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 آبان 1401 - 12:53
کد خبر: 18826
مرزهای مهم قیمت دلار تهران در بازار ارز آبان؟
 

مرزهای مهم قیمت دلار تهران در بازار ارز آبان؟

با توجه به نوسانات ابتدای هفته، برخی فعالان اعتقاد دارند که در کوتاه مدت، بازار برای انتخاب مسیر بعدی به خروج یا ماندن دلار در بازه 34 هزار و 800 الی 35 هزار و200 تومان، حساس خواهد بود.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ در اولین روز هفته، بازیگران افزایشی نتوانستند دلار را بالای محدوده 35 هزار و 200 تومان تثبیت کنند؛ در سوی دیگر، کاهشی ها نیز نتوانستند اسکناس آمریکایی را به زیر محدوده 34 هزار و 200 تومان ببرند. با توجه به نوسانات ابتدای هفته، برخی فعالان اعتقاد دارند که در کوتاه مدت، بازار برای انتخاب مسیر بعدی به  خروج یا ماندن دلار در بازه 34 هزار و 800 الی 35 هزار و200 تومان، حساس خواهد بود. 

بازیگران کاهشی باور دارند که اقدامات بازارساز مبنی بر فروش اوراق ارزی و افزایش عرضه ارز توانسته است که تا حدی از قدرت نیروهای افزایشی بکاهد. البته گفته می شود که از فروش اوراق ارزی در روز اول استقبال زیادی نشده است ولی استفاه از این ابزار و اصلاح برخی نواقص آن، ممکن است که منجر به جذب بخشی از نقدینگی شود و به تبع آن، فشار کمتری به بازار نقدی وارد شود. 

با این حال، بازیگران افزایشی اعتقاد دارند که معامله گران تمایل زیادی ندارند که به سمت خرید اوراق بروند. از نگاه آن ها با کاهش عرضه ارز، به مرور احتمال دارد  قیمت دلار بار دیگر در مسیر نوسان قرار خواهد گرفت  در روز جاری، از نگاه تحلیل گران فنی واکنش معامله گران به حمایت 34 هزار و 800 تومان اهمیت زیادی دارد. در صورت شکست این محدوده، احتمال افت بیشتر دلار تشدید می شود. 

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • مرزهای مهم قیمت دلار تهران در بازار ارز آبان؟
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
طراحی سایت