X
تاریخ انتشار: شنبه 16 تیر 1403 - 02:26
کد خبر: 24302
نخست وزیر جدید انگلیس وزرای کابینه خود را اعلام کرد
 

نخست وزیر جدید انگلیس وزرای کابینه خود را اعلام کرد

نخست وزیر جدید انگلیس وزرای کابینه خود را اعلام کرده و "ریچل ریوز" را به عنوان اولین وزیر خزانه‌داری تاریخ انگلیس انتخاب کرد.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ کی‌یر استارمر، نخست وزیر جدید بریتانیا، که در انتخابات اخیر پارلمانی پیروز شده و به سلطنت 14 ساله محافظه کاران پایان داد تشکیل تیم وزیران خود را آغاز کرده است.

همانطور که انتظار می رفت، وی "ریچل ریوز" را به عنوان اولین وزیر دارایی زن تاریخ انگلیس و آنجلا راینر را به عنوان معاون نخست وزیر منصوب کرد.

ایوت کوپر هم قرار است وزارت کشور را در کابینه وی رهبری کند.

دیوید لامی به عنوان وزیر خارجه و جان هیلی هم به عنوان وزیر دفاع در کابینه دولت جدید انگلیس به رهبری استارمر خدمت خواهند کرد. لامی و هیلی در زمان دو جنگ این سمت ها را بدست آوردند. آنها پیش از این اعلام کرده‌اند که به حمایت از اوکراین در درگیری با روسیه ادامه خواهند داد و برای برقراری آتش بس در نوار غزه تلاش خواهند کرد.

"ریچل ریوز" 45 ساله، روز پنجشنبه در انتخابات عمومی بریتانیا در حوزه انتخابیه خود پیروز شد. وی اولین زنی است که این نقش را در بریتانیا برعهده دارد. ریوز قبلاً به عنوان یک اقتصاددان در بانک انگلستان کار می کرد و به عنوان یک سیاستمدار اپوزیسیون وظیفه داشت روابط تیره حزب کارگر با اقتصاد را بهبود بخشد. در سال 2021 وی مسئول سیاست مالی در حزب شد.

وس استریتینگ هم در کابینه دولت جدید انگلیس به عنوان وزیر بهداشت منصوب شد و مجموعه‌ای را به عهده گرفت که از خدمات بهداشت ملی (NHS) مراقبت می‌کند. اد میلیبند، رهبر سابق حزب کارگر، به عنوان وزیر آب و هوا و انرژی منصوب شد. همچنین قرار شد شبانه محمود به عنوان وزیر دادگستری و بریجت فیلیپسون به عنوان وزیر آموزش در این کابینه خدمت کنند.

حزب کارگر انگلیس در انتخابات عمومی روز پنج شنبه با 412 کرسی از 650 کرسی اکثریت مجلس عوام را به دست آورد که 210 کرسی بیشتر از آخرین رای گیری بود. محافظه کاران با کسب 121 کرسی، 244 کرسی را از دست دادند. به این ترتیب استارمر جایگزین ریشی سوناک شد که از اکتبر 2022 نخست وزیر این کشور بوده است.

حالا مجموعه کاملی از وظایف دشوار در انتظار استارمر، نخست وزیر جدید انگلیس است، مانند تحریک اقتصاد و بازگرداندن مؤسسات دولتی بیمار به مسیر بهبود.

برای اولین بار در تاریخ بریتانیا، وزیر خزانه داری انگلیس به یک زن می رسد.

با این کار این سیاستمدار به قول خودش «آخرین سقف شیشه‌ای در سیاست» را شکسته است. ریوز نقش اصلی را در صف بندی مجدد حزب و فشار آن برای تجسم صلاحیت اقتصادی ایفا کرد. او بارها و بارها این مسئله را تکرار کرده و وعده «انضباط آهنین» در امور مالی عمومی را می‌دهد.

ریوز از نقش فعال دولت از طریق سرمایه گذاری حمایت کرده و اعلام کرده که و می خواهد "خدمات عمومی" را بازسازی کند. این اقتصاددان سابق بانک مرکزی انگلیس با وظیفه دلهره آور تحقق این وعده حزب کارگر مواجه است. هدف آن تحریک اقتصاد و سرمایه گذاری در خدمات عمومی و در عین حال کاهش بدهی های بالای ملی است.

مسئولیت خزانه داری بیش از 800 سال است که در انگلیس وجود دارد. در زمان نخست وزیر جدید استارمر، یک زن برای اولین بار قدرت در این بخش را به دست می گیرد.

کی‌یر استارمر، نخست‌وزیر جدید انگلیس در نخستین سخنرانی خود بعد از پیروزی قاطع در انتخابات پارلمانی ارزیابی ناامید‌کننده‌ای از اوضاع جاری این کشور ارائه کرد اما گفت که تغییر زمان‌بر خواهد بود.

استارمر گفت که ریشی سوناک اولین نخست‌وزیر آسیایی‌تبار بوده که اداره کشور را به دست گرفته و همین موضوع فشارهای بیشتری بر او وارد کرده است. استارمر تصریح کرد: «تلاشٰ‌های اضافی که این موضوع نیازمند آن بوده است چیزی است که هیچ‌کسی نباید آن را دست‌کم بگیرد».

استارمر در بخش دیگری از اظهاراتش اذعان کرد که شکاف بین مردم و دولت باعث ایجاد خستگی در عموم مردم شده است. او گفت: ((وقتی که شکاف بین فداکاری‌های مردم و خدماتی که آنها از سیاستمداران دریافت می‌کنند تا این حد زیاد باشد این منجر به خستگی در قلب کشور، اضمحلال امید و روحیه مردم و اعتقاد مردم به آینده بهتر می‌شود.))

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • نخست وزیر جدید انگلیس وزرای کابینه خود را اعلام کرد
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb
طراحی سایت