X
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تیر 1403 - 02:41
کد خبر: 24280
نسبت مصرف اینترنت داخلی و خارجی برابر شد
 

نسبت مصرف اینترنت داخلی و خارجی برابر شد

مدیر مخابرات استان تهران گفت: سه سال قبل در استان تهران مصرف اینترنت خارجی ۸۰ درصد و داخلی ۲۰ درصد بود، اما اکنون این نسبت ۵۰ درصد شده که به معنای کارآفرینی است و شرکت‌های متعدد در حال تولید محتوای دیجیتال هستند.
نظر سنجی: Article Rating

به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ مدیر مخابرات استان تهران گفت: سه سال قبل در استان تهران مصرف اینترنت خارجی ۸۰ درصد و داخلی ۲۰ درصد بود، اما اکنون این نسبت ۵۰ درصد شده است.

«علی ملک جعفریان» صبح امروز (دوشنبه ۱۱ تیرماه) در آیین بهره‌برداری بیش از ۵۰ هزار پورت فیبرنوری مخابرات استان تهران (طرح نجما) اظهار داشت: در چند سالی که فضای مجازی رشد کرده و نظام اقتصادی در حال تغییر است.

وی افزود: سه سال قبل در استان تهران مصرف اینترنت خارجی ۸۰ درصد و داخلی ۲۰ درصد بود، اما اکنون این نسبت ۵۰ درصد شده که به معنای کارآفرینی است و شرکت‌های متعدد در حال تولید محتوای دیجیتال هستند. یکی از ارکان مهم حوزه سایبری اینترنت است که مخابرات آن را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

مدیر مخابرات استان تهران گفت: امروز با رشد فنّاوری و نیازی که مردم به استفاده از زیرساخت‌های فناوری دارند، مخابرات علاوه بر کاری که انجام می‌دهد توسعه فیبرنوری را نیز در دستور کار دارد؛ از ابتدای دولت سیزدهم، توسعه فیبرنوری در دستور کار قرار گرفت. مخابرات نیز برای اینکه بتواند کار را پیش ببرد ۲ هدفگذاری مهم انجام داد که یکی از آن‌ها طرح «نجما» و دیگری «دیجیتما» است.

ملک جعفریان افزود: سال گذشته در قالب طرح نجما ۲۲ افتتاح داشتیم و امروز فیبرنوری مربوط به بیش از بر ۳۰۰ ساختمان با معدل ۱۷۰ واحد مسکونی را افتتاح می‌کنیم. در این مرحله فیبرنوری وارد و تعدادی نیز متصل شده‌اند.

پروژه ملی فیبرنوری از سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت ارتباطات مطرح و اجرایی شد و تا کنون در سراسر کشور بیش از هشت میلیون پوشش ایجاد شده است.

انتهای‌پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
  • نسبت مصرف اینترنت داخلی و خارجی برابر شد
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
  • banner
  • pegah1
  • famran
  • Untitled-24
  • bank-sh
  • _D8_A7_D8_AA_D8_A7_D9_82_20_D8_A8_D8_A7_D8_B2_D8_B1_DA_AF_D8_A7_D9_86_DB_8C_20_D8_A7_D9_84_D8_A8_D8_B1_D8_B2
  • ezweb
طراحی سایت