X
تاریخ انتشار: یکشنبه 27 تیر 1400 - 06:16
کد خبر: 15372
گسترش خسارات سیل ویرانگر در اروپا/ پیش‌بینی افزایش تلفات
 

گسترش خسارات سیل ویرانگر در اروپا/ پیش‌بینی افزایش تلفات

سیل ویرانگر اخیر در غرب اروپا نگرانی‌های زیادی را بین مقام‌های اروپایی ایجاد کرده و ویرانی‌های گسترده‌ای را به وجود آورده است.
نظر سنجی: Article Rating

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی؛ سیل اخیر ویرانگر در غرب اروپا در حالی که این اتحادیه تمام تمرکز خود را به‌روی غلبه بر بحران کرونا گذاشته بود شوک بزرگی را به مقامات این اتحادیه وارد کرد.

این سیل ویرانگر که قربانیان زیادی به بار آورده با واکنش‌های بسیاری از مقامات اروپایی مواجه شده است.

"مارکوس زودر"، رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی بعد از این فاجعه طبیعی در غرب آلمان خواستار تمرکز بیشتر بر مسئله حمایت از آب‌وهوا شده گفت: تغییر دنیا همچنین نیازمند تغییرهای سیاسی است.
وی تأکید کرد که اتحادیه احزاب متحد مسیحی می‌خواهد همزمان مسئله حمایت از آب‌وهوا و رفاه شهروندان را  مورد توجه قرار دهد و برای آن سرمایه‌گذاری کند.

وی همچنین گفت: البته آب‌وهوا در حال تغییر است و هر کس این مسئله را انکار کند در برابر آینده گناهکار است، بنابراین باید عمل کنیم.

قاره اروپا , کشور آلمان ,

خبرها همچنین حاکی از آن است که انتشار یک ویدئو درباره آرمین لاشت، نامزد صدراعظمی اتحادیه احزاب متحد مسیحی و رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان جنجال‌های زیادی را ایجاد کرده است. وی در حال سخنرانی اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان درباره فجایع طبیعی و قربانیان آن خنده مستانه‌ای را سر داده بود.

در این ویدئو اشتاین‌مایر در سخنانی آسیب‌دیدگان در سیل ویرانگر را به شجاعت فراخوانده نیروهای امداد و اورژانس را تمجید کرد. وی تأکید کرد که باید به آسیب‌دیدگان این سیل کمک‌های زیادی شود. در این ویدئو آرمین لاشت در حال خندیدن در حین این سخنرانی دیده می‌شود. این ویدئو انتقادهای زیادی را به‌دنبال داشته است.

آرمین لاشت هم خواستار کمک‌های مستقیم برای آسیب‌دیدگان این سیل شده آن را فاجعه قرن نامید.

قاره اروپا , کشور آلمان ,

ایالت نیدرزاکسن هم حدود هزار امدادگر را برای کمک به آسیب‌دیدگان این سیل ویرانگر در غرب آلمان به این منطقه اعزام کرده است. از هانوفر هم حدود 150 آتش‌نشان به منطقه اعزام شده است. دو هلیکوپتر ارتش آلمان هم در کمک به سیل‌زدگان کار می‌کند.

به‌نوشته رسانه‌های آلمانی، بارش‌های شدید باران در مناطق سیل‌زده همچنان ادامه دارد و شب گذشته طوفان و بارش‌های شدید بخش‌هایی از ایالت بایرن، ساکسون سوئیس و اتریش را درنوردید. شمار قربانیان این فاجعه طبیعی در ایالت راینلند ـ فالتز و نوردراین ـ وست‌فالن هم در حال افزایش است.

قاره اروپا , کشور آلمان ,

بر اثر طوفان و شرایط جوی بد که اواخر عصر شنبه در جنوب و شرق آلمان رخ داد منطقه بایرن علیا در این کشور اعلام فاجعه کرد. بعد از بارانی سیل‌آسا آتش‌نشان‌ها با حدود 500 نیروی عملیاتی از شب گذشته مشغول امدادرسانی و فعالیت در منطقه هستند. دو نفر دیگر هم در این منطقه جان دادند. یک مقام محلی شرایط را دراماتیک توصیف کرده است.

وی در این باره گفت: آب از کوه‌ها شلیک می‌شود و هم‌زمان آب رودخانه‌ها همچنان بالا می‌رود. بسیاری از مناطق جنوب شرقی بایرن در آب فرو رفته است. بسیاری از خانه‌ها تخلیه شده است و مرتباً تماس‌های اضطراری گزارش می‌شود. بر اساس اطلاعات رسانه‌های محلی رکورد بارش در این منطقه ثبت شده است و تا ساعت 2 شب گذشته حدود 3.75 متر بارش گزارش شده است.

این سیل ویرانگر بخش‌هایی از اتریش و سوئیس را هم در بر گرفته و آسیب‌های زیادی وارد کرده است.

قاره اروپا , کشور آلمان ,

سطح آب رودخانه‌ها در بخش‌های سیل‌زده ایالت بایرن همچنان در حال افزایش است. بر اساس اطلاعات سرویس طغیان رودخانه‌ها، سطح رود دانوب در 12 ساعت گذشته از 3.30 به 5.40 متر افزایش پیدا کرده است. در این فاجعه طبیعی تنها در منطقه اطراف Ahrweiler آلمان حداقل 110 نفر کشته و حداقل 670 نفر هم مجروح شدند. به‌گفته مقامات محلی این نگرانی وجود دارد که شمار قربانیان و مجروحان همچنان افزایش یابد. پلیس تمام شب گذشته را با تعداد زیادی از نیروها در منطقه حاضر بود. بسیاری از خیابان‌ها در این منطقه مسدود شدند.

وزیر تحقیقات آلمان در واکنش به این فاجعه طبیعی خواستار آمادگی بهتر برای این گونه پدیده‌ها و بلایای طبیعی شده تأکید کرد که در اینجا مسئله حفاظت از زندگی انسان‌ها و محافظت از اموال و دارایی‌های بی‌بدیل فرهنگی مطرح است.
وی اعلام کرد: از این فاجعه طبیعی در غرب آلمان باید درس بگیریم.

قاره اروپا , کشور آلمان ,

سیل به کشورهای همسایه آلمان از جمله بلژیک و هلند هم آسیب‌های سختی وارد کرده است. در بلژیک تا به حال حداقل 27 نفر جان خود را از دست داده‌اند، در هلند هم شهروندان همچنان با عواقب این سیل ویرانگر دست و پنجه نرم می‌کنند.

مرکز بحران ملی بلژیک اعلام کرده است: متأسفانه ما باید انتظار داشته باشیم آمار فوتی‌ها در ساعات و روزهای آینده همچنان افزایش پیدا کند. بیش از 100 نفر بر اثر این سیل ویرانگر  مفقود شده‌اند.
یک سخنگوی مرکز بحران بلژیک اعلام کرده است که به‌دلیل قطعی‌های برق و اختلال در شبکه‌های تلفن دسترسی به آسیب‌دیدگان این سیل ویرانگر دشوار است. این سیل در 120 منطقه بلژیک خرابی‌های زیادی را به بار آورده است.

اورزولا فون‌درلاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم از مناطق آسیب‌دیده بازدید کرده و حمایت از آسیب‌دیدگان را وعده داده گفت: من به شما می‌گویم که اتحادیه اروپا کنار شماست. ما مشترکاً عزاداریم و مشترکاً دوباره همه چیز را می‌سازیم.

به گزارش رسانه‌های آلمانی در مرزهای هلند با ایالت نوردراین ـ وست‌فالن آلمان یک بیمارستان با 200 بیمار تخلیه شده است. در این منطقه از هزاران نفر خواسته شده است که محل سکونت خود را ترک کنند.

انتهای پیام/

نظر سنجی
اشتراک گذاری
تصاویر
 • گسترش خسارات سیل ویرانگر در اروپا/ پیش‌بینی افزایش تلفات
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

 
 • banner
 • pegah1
 • famran
 • Untitled-24
 • bank-sh
 • najarian
 • اتاق بازرگانی البرز
 • DnnImageHandler
 • amirkabir-Petrochemicals
 • بیمه-آرمان
 • logo
 • cad40e8330084831a5fb5fd3f47adad7
 • تجارت نو
 • rightel-dongle-23
طراحی سایت